LAK-õppe kuu, aprill 2022

Изучение эстонского языка является естественной частью изучения самого предмета

Начиная с 2010 года апрель — месяц, когда проходит обмен опытом между учителями и учебными заведениями, способам и методам интегрированного изучения предмета и языка (LAK-õppe kuu). Второй год, в связи с ограничениями (профилактика распространения Covid-19), обмен опытом с коллегами из других детских садов проходит через Интернет.

Наш детский сад ежегодно принимает участие в этом мероприятии. В четверг, 21 апреля учитель эстонского языка õpetaja Jelena Stüf провела учебно-игровую деятельность детьми в своей группе и виртуально поделилась опытом свой работы. На занятии в группе присутствовали учителя эстонского языка нашего детского сада.

Õpetaja Jelena Stüf

Õppetegevus. Teema: Mets

Sündmuse sihtrühm (lapsed, lapsevanemad, õpetajad), laste vanus: 5-6 aastat, rühm Liblikas

Eesmärk: Lapsed tunnevad Eesti metsade liike (lehtmets, okasmets, segamets), lehtpuud, okaspuud ning metsa elanikke (loomi ja linde); oskavad lugeda 10-ni ning tunnevad arvud ning programmeerivad Bee-Bote. Lapsed tunnevad tähe «T», loevad silbe ning nimetavad sõnu T-häälikuga, täidavad ka töölehe.

Valdkonnad: eesti keel kui teine keel, mina ja keskkind, matemaatika, robootika, muusika.

Sündmuse lühikirjeldus, lõimitud tegevus:

1. Lapsed nimetavad Eesti metsade liike ning näitavad neid pildil, samuti ka nimetavad puid ja eristavad neid, kumb leht- või okaspuu see on.

2. Lapsed vastavad õpetaja küsimustele: „Mis on kastani-/tamme-/pihlakavili?”, „Mis kasvab kuusepuul?” Lapsed vaatavad erinevate puude käbisid, nimetavad neid ja kirjeldavad kuju (piklik, ümmargune, väike), loendavad käbisid, naitavad vastavat arvu, võrdlevad käbide hulki.

3. Lapsed tutvustavad T-tähega, panevad kokku tähtedest sõnu TAMM ja METS, nimetavad veel sõnu T-tähega, täidavad töölehte.

4. Lapsed kordavad ja kinnitavad teemaga „Mets” seotud sõnavara, vastavad õpetaja küsimustele, laulavad laulu „Metsamuusika”.

Õppetegevuse materjalid ja tegevuste fotod lastega avaldatakse vanematele ELIISis päevakirjelduse rühmapäevikus.

Kuupäev: 21 aprill 2022

Дата публикации: 27.04.2022 20:39