LAK-õppe kuu, aprill 2021

Изучение эстонского языка является естественной частью изучения самого предмета

Начиная с 2010 года апрель — месяц, когда проходит обмен опытом между учителями и учебными заведениями, способам и методам интегрированного изучения предмета и языка (LAK-õppe kuu). В этом году, в связи с введенными ограничениями, обмен опытом проходит через Интернет.

Наш детский сад ежегодно принимает участие в этом мероприятии и в течение апреля месяца учителя эстонского языка проведут учебную деятельность с детьми в своей группе и виртуально поделятся опытом свой работы.

Eestikeelne õpetaja Poliina Stepanova

Õppetegevus. Teema: Putukad

Sündmuse sihtrühm (lapsed, lapsevanemad, õpetajad), laste vanus: 6-7 aastat, rühm Sipsik

Eesmärk: Lapsed tunnevad putukaid ning oskavad nimetada neid eesti keeles; rühmitavad putukaid liikumiseviiside järgi; arendavad meeskonnatöö oskust, oskavad rühmas kokkuleppele jõuda; teevad loovtööd origami tehnikas (liblikas); õpivad kasutada digivahendeid (arvuti, tahvelarvuti)

Valdkonnad: eesti keel kui teine keel, mina ja keskkond, kunst

Sündmuse lühikirjeldus, lõimitud tegevus:

Tegevuse alguses putukate teemal sõnavara kordamine Memori mängu kaudu. Vaibal on 16 kaardi putukate pilditeda. Lapsed korda mööda peavad paari leidma.

Tegevuse põhiosas lapsi loosiga jagatakse 3-4 rühmaks. Iga rühm saab ühe tahvliarvuti kus nad hakkavad täitma interaktiivseid harjutusi.

LISA

Liikumispausis lapsed näitavad kuidas liiguvad putukad (ronivad, lendavad, hüppavad)

Tegevuse lõpposas lapsed vaatavad origami video meistriklassi ning tutvuvad liblikate voltimise tehnikaga. Lapsed voldivad liblikat ning joonistavad mustreid.

Õppetegevuse materjalid ja tegevuste fotod lastega avaldatakse vanematele ELIISis päevakirjelduse rühmapäevikus

Kuupäev: 12.04.2021

Дата публикации: 12.04.2021 18:55